En-Ver enerji tasarrufunu öğretecek

En-Ver enerji tasarrufunu öğretecek

  Enerji Bakanlığı, yılda en az 3 milyar dolarlık tasarruf sağlanmaya yönelik ikincil mevzuat ve verimlilik projelerini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Enerji tasarrufunu özendirme projesi 15 Ekim’de başlayacak, 2009 yılına kadar sürecek. Enerji Verimliliği Kanunu çerçevesinde hazırlanacak düzenleme ve projeler, enerji tasarrufu konusunda vatandaşları bilinçlendirme ve enerji verimliliğini sağlayan işletmelerin ödüllendirilmesine yönelik uygulamaları kapsıyor.

Projenin lokomotifi ise “yandan çarklı En-Ver” isimli bir çizgi kahraman olacak. En-Ver kamuya açık tüm alanlarda enerji tasarrufuna yönelik mesajlar verecek.

En-Ver, televizyonlarda, gazetelerde, okullarda, stadyumlarda, alışveriş merkezlerinde, kısacası tüm kamusal alanlarda enerji tasarrufuna yönelik mesajlar verecek. Kampanyanın detayları, Ekim ayında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler tarafından, Ekim ayında bir basın toplantısı ile açıklanacak.
EN-VER MİLLİ PİYANGO BİLETİNDE
Kampanya kapsamında Milli Piyango İdaresi ile de bir anlaşma yapıldı. İdarenin 9 Ocak 2008 çekiliş tarihli biletlerini, En-Ver tiplemesi süsleyecek. En-Ver biletlerde “Geleceğine bir şans tanıyın. Enerjinizi boşa harcamayın” sloganı ile mesaj iletecek.

‘EN-VER’İ ÇOCUĞUNUZ GİBİ BÜYÜTÜN’
En-Ver, başta çocuklar ve kadınlar olmak üzere tüketicilere çarpıcı sloganlarla mesajlarını iletecek. En-Ver’in bazı sloganları şöyle olacak; “En-Ver doğdu, onu çocuğunuz gibi büyütün. En-Ver’in gıdası söylediklerini yapmak. En-Ver girdiği yerde israf olmaz. En-Ver cüzdan ve çevre dostudur. En-Ver ile bugünü değil yarını da kurtarabilirsiniz.”

Projeyle ilgili RTÜK ile de görüşülerek, enerji tasarrufuna yönelik hazırlanacak spot filmlerin tüm televizyonlarda gösterilmesi zorunlu olacak.

Posted in Genel.

Bir cevap yazın