KLİMALARDA KOMPRESÖR BAKIM VE ONARIMI HAKKINDA BİLGİ

Burada edineceğiniz bilgi ve beceriler ile günümüzde artık olmazsa olmaz haline gelen klimaları daha iyi tanıyacak, bunların tamir ve bakımında ve en çok klimalar üzerinde yapılan bir işlem olan gaz verme işlemini yapabileceksiniz.
Ekovat tamirinde tecrübe ve uygun alet ve makinelerin olması gerekir. Ekovata alet bağlanarak arızasının ne olduğu anında doğru olarak tespit edilebilmektedir.
Klima soğutma sistemi karmaşık ve kapalı bir sistem olduğundan bu için ilmini tam ve doğru bir şekilde öğrenmek gerekir. Çünkü yapmı olduğumuz bir hata sistemin geriye dönülmez bir hale sokabilir veya büyük maddi zararlar açabilir. Bunun için bu işi en iyi öğrenmemiz ve tecrübe kazanmamız gerekir.
Mekanik soğutma sistemlerinin birçok çeşiti vardır. Bunlar, çeşitli şekillerde, boyutlarda, değişik parçalardan oluşur ve kullanımları farklıdır. Eğer herbirini anlamaya çalışırsak önümüzde çok uzun ve zor bir görev var demektir. Eğer soğutmanın temellerini öğrenirsek işimiz daha kolay olacaktır. Mekanik soğutma sistemlerinin ilkeleri ve sistemi oluşturan parçalar aynıdır. Bu nedenle, tüm soğutma sistemlerinin ortak yönlerini öğrenmekle işe başlayalım. Böylece, bir sistemi diğerlerinden farklı kılan özellikleri sıralamak daha kolay olacaktır.
Bu işi yapmak istiyorsak her zaman teknoljiyi takip etmek ve yeni çıkan ürünleri alet ve makineler hakkında bilgi edinmek gerekir.

Posted in Genel.